W co się ubrać na bankiet firmowy?

Szykuje Ci się bankiet firmowy i zastanawiasz się w co się ubrać? Najlepszym rozwiązaniem będzie posłuchać odpowiedniego dress codu. Co to takiego? Otóż jest to zbiór zasad, do których powinniśmy się stosować i dotyczy on stroju. Dzięki temu będziemy zawsze stosownie ubrani do okazji. Dress code, często kojarzony jest ubraniem z dużych korporacyjnych firm, lub w ogóle wewnętrznymi ustaleniami co do stroju służbowego. Ale to nie tylko to. To również zasady, które mówią o ubiorze do odpowiedniej okazji. Jeśli chcemy zabłysnąć na firmowej, biznesowej imprezie, to zwyczajnie, musimy pamiętać o kulturze ubioru na ten właśnie moment. Wybierając strój wieczorowy męski nie możemy popełnić błędów.

ubiór na bankiet

Jak odróżnić męski strój wieczorowy od casualowego?

Rzecz jest banalnie prosta. Wystarczy zapamiętać i posługiwać się właściwie czterema zasadami, które przyświecają modzie męskiej i znacznie odróżniają strój wieczorowy męski od tego codziennego. Strój na bankiet firmowy powinien się wyróżniać wysokiej klasy elegancją. Jest kilka cech charakterystycznych męskiego stroju wieczorowego.

  • Strój wieczorowy męski

To przede wszystkim mucha, biała, wyprasowana koszula smokingowa, smoking, a także czarne skórzane buty i czarne skarpetki. Jeśli na zaproszeniu wyraźnie zaznaczono „strój wieczorowy”, to należy się tej zasady bezwzględnie trzymać i ubrać smoking.

  • Styl formalny – koktajlowy

To również poniekąd strój na imprezę firmową, ale z lekkim odchyleniem, ponieważ można założyć zwykłą białą koszulę, smoking, ale zamiast muchy zakładamy krawat. Oraz buty skórzane niekonieczne w kolorze czarnym, ważne by pasek spodni był w takim samym kolorze co buty.

  • Casual

Oznacza mniej formalny strój, nie jest to zdecydowanie męski strój na bankiet, lecz zwyczajny codzienny look. Mogą to być spodnie typu chinos, koszula, skórzany pas i buty. Również sprawdzą się tutaj koszule i swetry męskie, a także dżinsy i golf męski, lub koszula i sportowa marynarka. Można to nazwać inaczej sportową elegancją.

Jak widać łatwo jest odróżnić typowy męski strój na bankiet, lub męski strój wieczorowy od casualu i warto o tym pamiętać, by nie popełnić błędu przy doborze ubioru na szczególną okazję.

Błędy w męskich strojach wieczorowych

Podczas uroczystych kolacji, lub bankietów firmowych, czy też gali oscarowej transmitowanej w telewizji lub Internecie możemy zaobserwować wiele przepięknych kreacji wieczorowych. Są to kreacje bardzo eleganckie, kobiety w długich błyszczących sukniach, małych czarnych, lub sukniach projektowanych przez światowej sławy projektantów. Mężczyźni w smokingach, najbardziej klasycznym stroju od wielu wieków.

Jednakże można niekiedy zauważyć małe wpadki w męskim stroju wieczorowym. Są to między innymi za krótkie spodnie, lub za krótkie spodnie, są to błędy rzucające się w oczy. Ponad to zbyt mocno eksponowane zegarki są błędem, który razi w oczy, dosłownie i w przenośni. Zbyt mocne eksponowanie biżuterii nie jest w dobrym guście.

Kolejnym błędem w męskim stroju wieczorowym jest czarna koszula do smokingu. Jest to nieeleganckie, brak w tym dobrego smaku. Tak samo jak brakiem gustu mogą wykazywać się osoby, zakładające białą muchę do smokingu, która zlewa się z koszulą, lub co gorsza krawat. Niemile widziane są także zbyt długie rękawy marynarki. Warto pamiętać wybierając strój na specjalną okazję.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *