golf damski

Ciekawe pomysły na stylizację z golfem!

Swetry i golfy męskie przez długi czas nie były kojarzone z modą elegancką, gdzie można je zestawić z marynarkami lub nosić solo. W chwili obecnej się to zmieniło i wiele trendów mówi o tym, że golfy męskie to must have w każdej męskiej szafie. Dawniej spełniały one rolę bardziej bielizny zimowej, niż eleganckiego męskiego swetra. Często sprawdzały się również, jako dodatkowa warstwy dla osób uprawiających sport, ale też i żołnierzy. Obecnie wróciły one do mody, można powiedzieć, że z jeszcze większą siłą. Wspaniałe jest również to, że wybierane są nie tylko te klasyczne czarne golfy męskie, ale również w innych kolorach i fasonach. Golf to obecnie atrybut elegantów i intelektualistów i można powiedzieć, że są jednym z wiodących trendów.

stylizacja z golfem

Komu pasuje męski golf?

Golfy męskie najlepiej się sprawdzają u szczupłych i wysokich mężczyzn. Golf nie może być wówczas oczywiście zbyt krótki i zbyt duży, nie może również sięgać niżej niż marynarka. W sklepach jest oczywiście możliwość przymiarki danego modelu golfu męskiego, warto więc, skorzystać z tej możliwości i dobrze dopasować wybrany model. Jak widać, nie każdy może sobie na golf pozwolić. Golf to specyficzny krój i nie każdy wygląda w nim świetnie. Ponieważ jak wiadomo, golf, ze względu na swoistą konstrukcję może skracać szyję, mężczyźni o krótkim karku, lub bardzo szerokich barkach powinni go unikać. Przy takiej sylwetce z kolei mile widziane będą swetry męskie w wycięciem pod szyją w kształcie litery V, tak zwane swetry męskie V-neck. Golf z uwagi na swój krój może również optycznie dodać kilka kilogramów, więc powinni go unikać szczególnie panowie z nadwagą.

Kilka propozycji na noszenie męskiego golfu.

Męski golf, to świetny zamiennik bluzy, czy też koszuli, a także klasycznego swetra. Golf nadaje stylu, a przy okazji nie można zapomnieć, że to przede wszystkim świetny, ciepły rodzaj swetra, który sprawdzi się w zimowe wieczory lub spacery. Dawniej używany był w innych celach, ale moda się zmienia, nadaje nowych pomysłów i rozwiązań, a golf jest jednym z tych ponadczasowych propozycji na modny look. Poniżej kilka propozycji noszenia tego rodzaju męskiej garderoby:

  • Męski golf na zimę

Golf z wzorem typu warkocz, gruby ciepły, z wełny owczej lub merino, będzie świetnym rozwiązaniem na zimowy męski wieczór, lub spacer. Jest on bardzo ciepły i mogą zastąpić szalik.

  • Męski golf w eleganckim wydaniu

Męski golf i marynarka powinny być ze sobą odpowiednio skoordynowane, otóż pod marynarkę najlepiej jest założyć gładki golf. Nie każdy golf pasuje pod każdą marynarkę. Aby wyglądało to stylowo, należy je odpowiednio dopasować. Nie mniej jednak, golf męski w zestawieniu z marynarką jest w tej chwili zastępstwem koszuli i wielu mężczyzn korzysta z tego rozwiązania.

  • Golf męski bez towarzystwa

Golf męski będzie również wyglądał świetnie bez towarzystwa marynarki, czy garnituru. Wówczas można wybrać cienki golf, lub o delikatnym splocie w kształcie warkocza. Jest to bardzo minimalistyczne rozwiązanie, ale jednocześnie klasyczne. Bardzo mile widzianym, ponadczasowym rozwiązaniem jest czarny golf męski wraz z dżinsami.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *